Facebook

Z Bachórza Polskie Smyki dzieciom z Afryki

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Bachórzu podsumowaliśmy akcję Polskie Smyki dzieciom z Afryki organizowaną przez Fundację ProSpe, do której przyłączyło się Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole. Najmłodsi Wolontariusze spisali się na medal. Z dużym zaangażowaniem i radością przynosili wszystkie potrzebne produkty akcentując przy tym, że chcą pomóc swoim rówieśnikom w Afryce. Dzięki zaangażowaniu wychowawców i siostry katechetki Anny przedszkolaki i uczniowie klas 0-3 poznali sytuację dzieci w Afryce. Patrząc na wyciągnięte rączki niosące bandaże, opatrunki, wodę utlenioną itp. zobaczyliśmy Wielkie Serca tych najmłodszych uczniów naszej szkoły. Do akcji włączyli się również starsi uczniowie, którzy uczą się zdalnie, za co im bardzo dziękujemy. W nagrodę każdy mały wolontariusz otrzymał dyplomik- serce wykonany przez najstarsze wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas. Bardzo dziękujemy wszystkim i zachęcamy do wspierania wszystkich inicjatyw Szkolnego Koła Caritas.