Facebook

Pożegnanie śp. Janusza Świerzyńskiego

9 kwietnia odszedł po wieczną nagrodę organista naszej parafii archikatedralnej śp. Janusz Świerzyński. Uroczystej mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ks. abp Adam Szal, przy współudziale ks. abpa Józefa Michalika i kilkunastu kapłanów. We mszy św. uczestniczyły siostry z Domu Prowincjalnego, polecając śp. Janusza w swoich modlitwach. Bóg obdarował pana Janusza licznymi darami, w tym umiejętnością grania na organach, podkreślał ks. proboszcz Mieczysław Rusin podczas kazania. Dzielił się tym darem z naszymi parafianami ponad 30 lat. A teraz prosimy „Anielski orszak niech Twą duszę przyjmie, uniesie z ziemi ku wyżynom nieba, a pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi, aż przed oblicze Boga Najwyższego”. Bazylice Archikatedralnej patronuje Matka Boża Jackowa, ku Której czci pieśni wygrywał i wyśpiewywał pan Janusz. Na zakończenie homilii ks. proboszcz przypomniał, że ostatnia nowenna do Matki Bożej z udziałem pana organisty Janusza odbyła się 17 marca i wtedy też ostatni raz zaśpiewał:

„A po tym życiu zabierz nas do siebie,
Byśmy Cię wiecznie mogli chwalić w niebie.
O to prosimy my Twoi poddani,
Przemyska Pani, Przemyska Pani.”