Facebook

Dzień Edukacji Narodowej ….. i Prozdrowotnej

W dniu 14 października, pomimo dwóch dni wolnych w okolicznych szkołach, w naszym przedszkolu  zgromadziło się sporo dzieci. „Zerówka” układała na tablicach magnetycznych napis DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, pięciolatki otrzymały kolorowankę, a młodsze miały zorganizowane zabawy z gotowym wydrukiem, po czym wszystkie zgromadziły się do wspólnego zdjęcia i świętowania.

Dzieci czynnie uczestniczyły w  pogadance na temat dzisiejszego święta, podkreślającej jego polski charakter  (edukacji narodowej tzn. polskiej), a także rolę rodziców jako pierwszych nauczycieli na etacie 24h oraz ważne posłannictwo nauczycieli, którzy przygotowują nie tylko do szkoły, ale do dobrego życia w miłości Boga, Ojczyzny i bliźniego. Za nauczycieli dzieci modliły się na różańcu w kaplicy.

Oczywiście nasze małe „podmioty edukacji” zostały nagrodzone cukierkami i naklejkami motywującymi do aktywności na zajęciach, danymi do dyspozycji nauczycieli.

Po życzeniach i wręczeniu upominków dla pracowników (od przedszkola i od rodziców) rozpoczęła się edukacja prozdrowotna czyli spotkanie z pielęgniarką, mamą naszego przedszkolaka. Każde dziecko chciało mieć zbadane serce (posłuchać jego rytm), wielu było chętnych do pomiaru ciśnienia, zakładania opatrunku, maseczki czy fartucha, natomiast tylko nieliczni zgłosili się do „zabawy w zastrzyk”.

Przedszkolaki uczciły dzisiejsze święto również solidną pracą w kartach edukacyjnych, starając się jak najdokładniej wypełnić polecone zadania.