Facebook

Dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów

W archidiecezji przemyskiej podjęto dziękczynienie za beatyfikację Rodzimy Ulmów. W dekanatach gromadzą się wierni, delegacje z parafii z całego dekanatu wraz ze swoimi kapłanami. Dziękczynienie rozpoczęło się 30 października w przemyskiej archikatedrze, a zakończy się 10 grudnia w Leszczawie.

8 listopada, w Lesku, dziękowaliśmy Bogu za życie, świadectwo i męczeńską śmierć Samarytan z Markowej. Uroczystość rozpoczęła się konferencją ks. Jana Szeląga, następnie były wypominki listopadowe oraz Eucharystia, której przewodniczył Abp Senior Józef Michalik. Po Mszy świętej odbył się obrzęd przekazania relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich dziećmi dla naszej parafii. Relikwie od Księdza Arcybiskupa Seniora odebrała wielodzietna rodzina, która była przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej. Księża z innych parafii również otrzymali relikwie, aby wprowadzić je w swoich parafiach. Następnie wszyscy mogli oddać cześć nowym błogosławionym poprzez ucałowanie ich doczesnych szczątków.