Facebook

Chata

Zaryzykuj… daj szansę Bogu i na nowo Mu zaufaj. To najbardziej opłacalna decyzja, jaką możesz podjąć w życiu, które jest splotem niezliczonych; wydarzeń, przeżyć, radości, zmagań, tych bardziej i tych mniej lubianych spotkań. Może się zdarzyć, że są sytuacje do których nie chcemy wracać, o których nie chcemy rozmawiać. Wydaje się nam, że „czas uleczy rany”… ale czy zawsze? Czy bez odpowiedniej pomocy lekarskiej choroba przejdzie sama?

Dobrym przykładem, staje się wyprodukowany w 2017r. film pt. Chata. Jego główny bohater- Mack traci swoją córkę, która podczas rodzinnej wycieczki zostaje porwana. Po kilkugodzinnej interwencji policji okazuje się, że Missy nie żyje. Ta sytuacja sprawia, iż główny bohater oddala się od rodziny i przyjaciół. Kilka lat później, Mack otrzymuje list. Jego nadawcą jest sam Pan Bóg, który zaprasza mężczyznę do miejsca, gdzie przed kilkoma laty utracił skarb- swoją ukochaną córeczkę. To traumatyczne przeżycie, jak również odwaga i podjęcie ryzyka odpowiedzi Bogu przez Macka sprawia, że znajduje on radość życia. Jeszcze lepszą, piękniejszą aniżeli dotychczas. Radość życia z Bogiem.

Niekiedy warto uśmiechnąć się, do własnej prozy życia i z odwagą podjąć jej trud, pamiętając iż Jezus zawsze chce być z nami i jest z nami. Jego list skierowany do każdej i każdego z nas staje się wciąż aktualny, bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.